BELGESİZ KURULUM AYNI GÜN TESLİMAT SSL SERTİFİKASI BÜYÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ E-TİCARET SİTELERİNİZ İÇİN PROFESYONEL SSL ÇÖZÜMLERİ

Comodo

PositiveSSL Sertifikası

₺ 29.00 / YIL

 • En Hesaplı Sertifika ÇözümüSSL Sertifikası ve Sabit Ip Adresi
 • Belge Gerektirmez (Domain Onaylı)
 • 128/256 Bit Şifreleme
 • Ücretsiz Site Mührü
 • Ücretsiz Yeniden Kurulum
 • $10.000 Güvenlik Garantisi

Comodo

PositiveSSL Sertifikası + IP

₺ 49.00 / YIL

 • En Hesaplı Sertifika Çözümü<SSL Sertifikası ve Sabit Ip Adresi
 • Belge Gerektirmez (Domain Onaylı)
 • 128/256 Bit Şifreleme
 • Ücretsiz Site Mührü
 • Ücretsiz Yeniden Kurulum
 • $10.000 Güvenlik Garantisi

Wildcart Ssl

SSL Sertifikası + IP

₺ 450.00 / YIL

 • Profesyonel Sertifika ÇözümüSSL Sertifikası ve Sabit Ip Adresi
 • Yeşil Adres Barda Şirket Ünvanı
 • 128/256 Bit Şifreleme
 • Ücretsiz Site Mührü
 • True Business ID with EV
 • $250.000 Güvenlik Garantisi

Geotrust ID+EV

SSL Sertifikası

₺ 950.00 / YIL

 • Profesyonel Sertifika ÇözümüSSL Sertifikası ve Sabit Ip Adresi
 • Yeşil Adres Barda Şirket Ünvanı
 • 128/256 Bit Şifreleme
 • Ücretsiz Site Mührü
 • True Business ID with EV
 • $250.000 Güvenlik Garantisi

SSL Nedir ?.

Yandaki resimde gördüğünüz üzere ssl gönderdiğiniz veriler veya müşterinizin gönderdiği formları 128-256 bit ile şifreleyerek sunuculara ulaşmasını sağlar. Bu yüksek düzeydeki şifreleme sistemi kırılması çok zor hatta imkansız denilebilecek kadar zordur. SSL ile gönderilen bilgi sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Başlıca SSL kullanım alanları.

 • Websitesi bilgi güvenliği.
 • Seo(Google ssl kullanan sitelere + repütasyon sağlanacağını bildirmiştir).
 • E-ticaret Siteleri.
 • Bankacılık veri işlemleri.
 • Sunucu güvenliği
 • E-posta güvenliği.

CSR Oluşturma

CSR (Certificate Signing Request) kodu SSL sertifikası oluşturabilmek için sitenin çalıştığı sunucudan alınan bir anahtar dosyasıdır.

Csr kodu üretimi için müşterilerimiz için oşuşturduğumuz videolar.
- Plesk.
- Cpanel.
- IIS.
- Linux.

Güvenlik sertifikası kurulumu

Tüm sertifika kurulumlarını video destek bölümümüzden takip edebilirsiniz. http://video.mailbox.com.tr

Wildcard sertifika nedir ?

Wildcard sertifikaları ile tek bir sunucu sertifikası kullanarak websiteniz ve tüm subdomainlerinizi koruyabilirsiniz.

Wildcard avantajları ?

Tek bir domaini bulunan ancak farklı subdomainlere (Örneğin, www.mailbox.com.tr, efatura.mailbox.com.tr, ssl.mailbox.com.tr) sahip olan siteler için wildcard sertifikaları, hem ucuzluk yönünden hem de her bir domain için farlı sertifika kurulumu gerektirmediğinden daha avantajlıdır.

Wildcard csr nasıl oluşturulur?

IIS veya Apache üzerinde csr oluştururken common name *.alanadınız.com şeklinde oluşturmanız gerekmektedir.

Common name örnekleri?

Geçerli Wildcard genel ad örnekleri, 1. *.siteniz.com genel adı www.siteniz.com adresiyle eşleştirilir. 2. w*.siteniz.com genel adı www.siteniz.com adresiyle eşleştirilir. Geçerli olmayan Wildcard genel ad örnekleri, A. www.siteniz.com için *w.siteniz.com kullanımı B. www.siteniz.com için www.site*.com kullanımı C. www.siteniz.com için www.yoursite.* kullanımı Önemli Uyarı : İsimlendirme geleneği daima aynı kalmalıdır. Eğer Wildcard sertifika kuracağınız sunucularınızın adlandırılması subhost.host.siteniz.com gibi dört isim bileşeniyle yapılıyorsa, Wildcard sertifikanızda da *.host.siteniz.com gibi aynı isimlendirmeyi kullanmalısınız.

E-ticaret nedir ?

E-ticaret yani elektronik ticaret . Elektronik ticaret, e-ticaret (E-Commerce), ödeme işleminin internet üzerinden yapıldığı alış-satışları içermektedir. E-Ticaret yoluyla oluşan ekonomi de, dijital ekonomi, elektronik ekonomi (e-ekonomi) olarak tanımlanmaktadır. İnternet üzerinde dönen ekonomi her geçen gün artmaktadır. 1999 yılına ait verileri gördük ve şimdiki zamanın verileri ile karşılaştırdığımızda muazzam bir gelişim olduğunu gördük. 1999 yılında Amerikan Ticaret Bakanlığı'nın yaptığı bir araştırmada (http://www.ecommerce.gov) internet ekonomisinin (ucuz girdi ve iş gücü, az maliyet vb sebebiyle) enflasyon oranının azaltılmasında rol oynadığı saptanmıştır. Ülkemizde, 1998'den sonra, bazı büyük alışveriş merkezleri internet üzerinde satış mağazaları açmışlar, ayrıca kurumlara ve bireysel girişimcilere elektronik dükkan (e-dükkan) kiralayan servis sağlayıcılar ortaya çıkmaya başlamıştır. Basın ve bankacılık alanlarında, konularında öncü niteliği olan bazı kuruluşlar, e-ticaret alanında da yatırımlarını (2000'lerin başlarında) hızlandırmışlardır.

SSL NEDİR?

"Secure Sockets Layer" kısaltması olarak adlandırılan SSL ,Sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren standartlaşmış bir teknolojidir. En yaygın kullanım şekli, web ortamında, Sunucu ile tarayıcı(Internet Explorer gibi..) arasındaki iletişimin şifrenlenmesi şeklindedir. SSL, standart bir algoritmadır.Milyonlarca web sitesinde güvenli veri iletişimi için kullanılmaktadır.SSL fonksiyonun çalışabilmesi için sunucu tarafında bir anahtar ve istemci tarafında çalışacak bir sertifikaya ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikleri - Mesajların şifrelenmesi ve deşifre edilmesindeki güvenlik ve gizliliği sağlar - Mesajı gönderenin ve mesajı alanın doğru yerler olduğunu garanti eder - İletilen dokümanların tarih ve zamanını doğrular - Doküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır

Sertfika kurulumu ?

Dijital sertifikaların verilmesi ve yönetilmesini gerçekleştiren kurumdur. Dijital sertifikalar bu kurumların gizli anahtarıyla imzalanır.

SSL Nasıl Çalışır? ?

SSL Public Key/Private Key adı verilen anahtarların kullanımına dayalı bir şifreleme yöntemidir. SSL çalışma mantığını şöyle açıklayalım; SSL şifrelemesinde 2 adet anahtar kullanılır. Bu anahtarlar, dijital olarak kodlanmış yazılımdan başka bir şey değil!... Ve bir anahtarın kilitlediği veriyi, sadece diğeri açabiliyor. Anahtarlarınızı yarattıktan sonra (ki bu işlem tamamen otomatiktir, yapmanız gereken özel bir şey yoktur.), anahtarlardan biri (private key) sizde kalır. Diğer anahtar (public key) ise, bağlantı kurmak istediğiniz kişilere gönderilir. Size dışarıdan mesaj göndermek isteyen kişi, public key ile göndermek istediği mesajı güvence altına alır ve size gönderir. Artık o bilgi, size ulaşırken yolda alıkonsa bile, şifrenin çözülebilmesi için sizde kalan private key gerekecektir. Kullanılan SSL yönteminin karmaşıklığına göre (40 bit, 128 bit) şifre birinin eline geçse bile, bu bilginin çözülmesi çok ileri tekniklerle dahi çok uzun zaman alacaktır. Sonuç olarak SSL iki bilgisayar arasındaki bilginin diğer kişiler tarafından görüntülenmeden, doğrudan iletişimde olan iki bilgisayar arasında ve güvenli bir şekilde iletilmesini sağlar.

SSL teminat tutarı nedir nasıl işler ?

Genelde herkesin yanlış bildiği bir konudur. Genelde site sahipleri hacklendiğim zaman ssl firması bsna para ödüyecek diye düşünür. Halbuki Görmüş olduğunuz ssl teminat tutarı eğer ssli oluşturan firma nın açığından ötürü doğabilecek hasarları ssl firması tanzim eder, Kişisel yaptığınız hatalardan sorumlu değildir.

Site mührü nedir ?

Ssl sertifikaları tarafınıza verilirken site mühürü var ise o mühürün üzerine gelindiği vakit sitenizin kimlik bilgileri yazmaktadır.Buda sitenizin ssl firması tarafından onaylandığını gösterir alışveriş yapan kullanıcılarınız için güven oluşturur.

Ssl kullanan sitelerde kredi kartı çalınma olasılığı nedir ?

Eğer ssl açığından ötürü siteniz hackleniyorsa ssl firmaları bunu tanzim etmektedir (Teminat tutarı kadar) Lakin bu olasılık yok denecek kadar azdır. Eğer kredi kartı bilgisi tutturuyor iseniz ki tavsiye etmediğimiz bir konudur, ssl tabiki sunucu üzerinde kayıtlı tutulan kredi kartı bilgilerini korumaz. Kaydı Tutulan Kredi kartı bilgilerinin güvenliği tümüyle web sitesinin yönetimine aittir. Bu durumda doğru olan kredi kartı bilgilerinin veri tabanında tutulmaması yada tutulacaksa şifrenelenmiş şekilde saklanmasıdır.

Ssl sertifikaları arasında ki bu fiyat farkları neden ?

Ssl üreten firmalar güvenlik sertifikalarına verdikleri özellikler ile bu fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak 1.000.000$ teminat, firma belge doğrulaması, güven logoları gibi özellikler ile fiyarlar değişkenlik göstermektedir.

Üyelik alanında neden ssl kullanmak zorundayım?

Güvenlik sertifikalı bir alanda post verileriniz şifrelenip gönderildiği için dinlemede olan hackerlar şifreye ulaşamazlar, ulaştıkları şifreler 256 bit ile şifrelendiği için kullanıcıya zarar veremezler.

SSL e sahip bir siteden kredi kartı bilgilerinin çalındığını varsayalım. Bu durumda SSL sağlayıcının yükümlülükleri nelerdir?

Bu konu ssl müşterisi ve ssl firması arasındadır,sertifikayı veren firmaya yada otoriteye güvenerek işlem yapıldığını varsayarsak, müşteri karşılaştığı zararlarda güveni sağlayan firmadan tazminat talep edebilir.

Ssl süreci nekadar sürüyor ?

eğer hosting hizmeti tarafımızdan alınıyor ise csr kodunu sizin yerinize biz üretip gün içerisinde aktif ediyoruz.

Ssl kullanacağım site farklı bir sağlayıcıda ?

Bu tarafımızdan almamanıza bir etken değildir, hizmet aldığınız firmadan csr kodunuzu almanız yeterlidir.

TOP